Pamatai

Mes Jum galime įrengti:

MONOLITINIUS JUOSTINIUS PAMATUS

GRĘŽTINIUS PAMATUS

Pamatai – namo pagrindas. Tai pradinis ir esminis namo elementas. Nuo to, kaip atsakingai, teisingai bei profesionaliai bus parinkti ir pastatyti pamatai priklausys visa tolimesnė būsimo namo gerovė. Pamatų kokybė nulems ar namas bus šiltas, sausas, ilgaamžis, saugus gyventi.

Kiekvienas žemės sklypas yra skirtingas savo kraštovaizdžiu, gruntu, įšalo gyliu. Taip pat visi mes turime skirtingų reikalavimų savo statomam būstui. Todėl kiekvieno pastato pamatai yra unikalūs. Klaidinga galvoti, jog jei kaimyno namui tiko tam tikras pamatas, tai identiškas tiks ir jūsų sklype. Kartais šalia esatys sklypai savo gruntu skiriasi kardinaliai. Todėl pasirinkti pamatus – labai atsakinga ir profesionalo įsikišimo reikalaujanti užduotis. Net renkantis kartotinio namo projektą, reikia suprasti, jog jis tiek standartinis, kiek tai neliečia pamatų – juos vistiek reikia darytis individualiai!

Manote, kad pamatus laisvai pasidarysite patys? Neapsigaukite – tai išties daug žninių, įžvalgų ir kruopštumo reikalaujantis darbas. Pamatai – investicijoms imli namo dalis. Klaidos, padarytos statant savarankiškai, dažnai pastebimos pavėluotai ir neretai – jos jau nepataisomos. Blogai įrengti pamatai, neužtikrina namo saugumo, todėl gali reikalauti naujų sutvirtinimo darbų arba sąlygoti visišką pastatyto namo nugriovimą bei perstatymą iš naujo.

Labai svarbus uždavinys, statant gerus pamatus tenka konstruktoriams, skaičiuojantiems būsimo namo apkrovas. Pamato tipo pasirinkimą lemia keletas svarbiausių faktorių:

  • Namo apkrovos
  • Grunto tipas
  • Gruntiniai vandenys
  • Reljefas
  • Namo išplanavimas (su rūsiu jis ar be)

Lietuvoje populiariausi – gręžtiniai, monolitiniai juostiniai, poliniai pamatai.