GELŽBETONINĖS PERDANGOS

Perdangos reikalingos kiekvienam namui. Kokybiškos gelžbetoninės perdangos – reikalingos kiekvienam kokybiškam namui. Nesvarbu, ar planuojate statyti vieno ar dviejų su rūsiu, ar daugiau aukštū namą – monolitinės perdangos bus būtent ta konstrukcija, kuri atskirs horizontaliąsias pastato erdves. Gelžbetoninės perdangos pagal savo funkciją liejamos atskirti :

  • namo rūsiui nuo pirmo aukšto
  • gretimiems aukštams
  • viršutiniam aukštui nuo pastogės
  • balkonams

įprastai statant namą Lietuvoje pasirenkamos monolitinės gelžbetoninės arba surenkamos perdangos iš perdangos plokščių. Nors vientisos monolitinės perdangos yra sunkesnės bei brangesnės nei surenkamos perdangos, tačiau jei siekiate išskirtinio tvirtumo ir ilgalaikio stabilumo – jos nepamainomos!

Perdangų montavimas gana paprastas, bet kartu ir nemažai preciziškumo reikalaujantis procesas – klojami du atskiri konstrukciniai elementai, tarp kurių vėliau pilamas monolitinis gelžbetonis. Tokiu būdu gaunama vienalytė monolitė perdanga. Siekiant išlaikyti lygų gelžbetoninės perdangos paviršių, klojiniai iš apatinės pusės yra dengiami fanera. Tokie klojiniai paliekami stengti 3-5 dienoms. Monolitinių perdangų paskirtis – kokybiškai atlaikyti pastato vertikaliąsias apkrovas, tad jų klojimą reikėtų patikėti tiksliai ir atsakingai dirbantiems meistrams.